google8a952e6ff2099e02.html ttsy5kc2uw4s54x6snn3e5h2kkwm6r
 

SPRZEDAŻ MIĘSA ROŚLINNEGO OSIĄGNĘŁA POZIOM 19,5 MILIARDA DOLARÓW W 2018 ROKU

Euromonitor International, firma zajmująca się badaniami rynku, wyjaśnia, że ​​konsumenci gwałtownie ograniczają spożycie mięsa, ponieważ stają się coraz bardziej świadomi na temat niszczycielskiego wpływu rolnictwa zwierzęcego na nasze środowisko.

Światowy przemysł mięsa roślinnego osiągnął sprzedaż na poziomie 19,5 mld USD w 2018 r., wynika z raportu firmy badawczej Euromonitor International. W raporcie stwierdzono, że obawy związane ze zmianą klimatu są głównym powodem zwiększonej sprzedaży mięsa pochodzenia roślinnego na całym świecie. „Spożycie mięsa jest głównie zmniejszane przez konsumentów, którzy starają się wzmocnić zdrowsze nawyki żywieniowe i martwią się zmianami klimatu.


Wśród nich zauważalna jest również rosnąca dbałość o dobro zwierząt, rolników, społeczeństwa i pracowników ”- powiedział David Hedin, konsultant Euromonitor International. Według sondażu Lifestyles Euromonitor International, 41,9% respondentów uważa, że ​​zmiany klimatyczne wpłyną niekorzystnie na ich życie między 2019 a 2024 rokiem, a mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Rosji wyrażają największy niepokój wśród całego świata w kwestii środowiskowej.


„Pomimo globalnego wzrostu sprzedaży i konsumpcji zamienników mięsa, oczekuje się, że przemysł mięsny będzie rósł w coraz szybszym tempie do 2023 r.” - powiedział Hedin.


„Ceny i dostępność zamienników mięsa to dwa kluczowe czynniki, które obecnie hamują jego rozpowszechnianie na całym świecie.” Jeśli chodzi o wegańskie produkty mleczne, światowy rynek jest obecnie wart 17,3 miliarda dolarów, a firma badawcza MarketsandMarkets przewiduje, że niemal podwoi się do 29,6 miliarda dolarów do 2023 roku.


Przypominamy, że pełny asortyment produktów marki Beyond Meat i Linda McCartney znajdziecie u wyłącznego importera w Polsce – Foods Brothers.


#mięsospowodujerak #alternatywadlamięsa #roślinnemięso #wegańskiemięso


Source.