google8a952e6ff2099e02.html ttsy5kc2uw4s54x6snn3e5h2kkwm6r
 

Znana polska sieć z burgerami wprowadza kanapkę na bazie Linda McCartney’s ®

Już 29 listopada we wszystkich 45 lokalach największej polskiej sieci burgerowni Bobby Burger zadebiutuje pierwszy w historii sieci w 100% wegański burger. Bazą tego dania jest ćwierć funtowy wegetariański burger Linda McCartney’s od wyłącznego dystrybutora tej marki w Polsce, firmy Foods Brothers.Power Plant @ Bobby Burger

Burger będzie się nazywał Power Plant. Jego skład to, oprócz samego burgera, to bułka z sezamem, sałata, czerwona cebula, pomidor i wegański sos classic. Taka kompozycja pozwala uznać kanapkę za pierwszy w historii sieci produkt odpowiedni dla wegan. Do tego stopnia, że burger Linda McCartney będzie smażony na oddzielnych grillach. Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli sieci roślinny kotlet od Lindy docelowo ma być dostępny w każdym rodzaju burgera, dostępnego w karcie w zależności od preferencji klientów.


Linda McCartney to sukcesywnie rozwijana od niemal 30 lat marka produktów odpowiednich dla osób, chcących rozpocząć swoją przygodę z dietą bezmięsną oraz dla tych, którzy od czasu do czasu chcieliby z różnych powodów przypomnieć sobie smak i konsystencję prawdziwego mięsa, będąc już na tej diecie - tłumaczy Andrzej Kołosowski, Managing Director w Foods Brothers. - Jeżeli dodamy do tego fleksitarian, czyli osoby ograniczające spożycie mięsa, okazuje się, że ta marka to idealny wybór dla wszystkich, którzy myślą poważnie o przyszłości planety, świecie bez przemocy oraz własnym zdrowiu.


Spójna wizja i strategia zaowocowała cały czas poszerzanym asortymentem, którego skład wpisuje się w pojęcie tzw. czystej etykiety. Dostępne na polskim rynku dania Lindy - m.in. kilka rodzajów burgerów, kiełbasek, szarpanej kaczki i kurczaka, czy nawet dań rybnych - to produkty wolne od wzmacniaczy smaków, konserwantów, sztucznych barwników czy dodatkowych zbędnych substancji. Teksturę mięsa udaje się uzyskać m.in. dzięki zastosowaniu uwodnionego teksturowanego białka sojowego nie zawierającego GMO i odpowiednio dobranym przyprawom - tłumaczy Stan McGowan, Sales & Marketing Director w Foods Brothers. - Firma, która powstała jako przedsiębiorstwo rodzinne (na początku lat 90. Paul i Linda McCartney postanowili przenieść swoje zamiłowanie do diety wegetariańskiej do mainstreamu) sukcesywnie opanowywała coraz to kolejne kroki w zrównoważonym rozwoju oraz przyczyniała się do torowania ogólnoświatowego ruchu ludzi, niejedzących bądź ograniczających spożycie mięsa, dzięki czemu dzisiaj jest stabilną marką o ugruntowanej pozycji.


Dla przykładu - w 2019 roku Linda McCartney została wybrana zwycięzcą w kategorii Best Meat Alternative w konkursie Vegan Food & Living Awards, największego brytyjskiego magazynu oraz portalu internetowego o szeroko rozumianej tematyce wegańskiej - dodaje McGowan.


Co ciekawe, sama firma aby dotrzeć do coraz szerszego grona odbiorców pozycjonuje się jako firma wegetariańska, chociaż prawie wszystkie tworzone przez nią produkty są w pełni wegańskie. Pozwala to zachować neutralność w sporach światopoglądowych, skupiając swoje działania na ogólnie pojętym dobru ludzkości.


Bardzo się cieszymy, że teraz do grona Partnerów Foods Brothers dołącza Bobby Burger. Misja tej firmy, polegająca na nieustannym udoskonalaniu swoich produktów, procedur i metod działania oraz na tworzeniu miejsc do wspólnego spędzania czasu ze znajomymi czy rodziną, idealnie wpisuje się w wartości marki Linda McCartney. Firmy, której współczesne hasło przewodnie to Kindness forever, czyli dobroć na zawsze. Dzięki takim Partnerom wiemy, że to hasło jest ponadczasowe i nigdy nie straci na aktualności - zaznacza Andrzej Kołosowski.


Foods Brothers - to wyłączny importer oraz dystrybutor światowej klasy zamienników mięsa, takich jak Linda McCartney czy Beyond Meat, oraz innych wegańskich marek, będących zamiennikami nabiału czy jaj.


#bobbyburger #alternatywadlamięsa #roślinnemięso #wegańskiemięso #lindamccartneypolska #lindamccartney #wegańskieburgery #beyondmeatpolska #beyondburgerpolska #kiełbaskibeyond

Source